Алматы университеті
Қазақша Русский English  中文
ЖАҢАЛЫҚТАР
16-01-2019
Springer Nature компаниясының ресми өкілі семинар-тренинг өткізді

Алматы университетіне халықаралық ғылыми ортаға белгілі Springer Nature компаниясының ресми өкілі Александрова Ирина Алексеевна келді. Университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор, ҚР ҰҒА құрметті академигі Ермағанбетов Мубарак Ермағанбетұлы Springer Nature компаниясынан келген ресми өкілді көпшілікке таныстырып, университетке келудегі мақсатын айтып, аталған компанияның тарихына аз-кем тоқталып өтті.
Ирина Алексеевна кіріспе сөзді Springer Nature компаниясы тізімінде бар импакт-факторлы және Thomson Reuters ғылыми журналдар базасы туралы айтудан бастады. Семинар барысында Ирина Алексеевна университет профессор-оқытушылар құрамына «Зерттеу жұмыстары үшін Springerlink платформасын пайдалану», «Зерттеу тақырыбы бойынша рейтингтік журналдар мен мақалаларды іріктеу. Жыртқыш (хищник) журналдардан аулақ болудың жолдары», «Жоғары сапалы мақаланы дайындау және оны шетелдік рейтингісі жоғары журналдарда қалай жариялауға болады», «Шетелдік рейтингісі жоғары баспаға монография дайындау және жариялаудың жолдары» атты бүгінгі таңда ғылыми ортада көп айтылып жүрген, үлкен маңызға ие 4 тақырыпты қамтып, нақты мысалдармен ақпарат берді.
Ресми өкілге университет оқытушылары тарапынан көкейлерінде жүрген бірнеше сұрақтар қойылды. Ирина Алексеевна барлық сұрақтарға қазақ-орыс тілдерінде өте жоғары деңгейде жауап беріп, семинарға қатысушылардың ризашылығына бөлінді. Сөз соңында Springer Nature компаниясы Алматы университетімен бірге жұмыс жасауға кез келген уақытта дайын екендігін, профессор-оқытушылар құрамына импакт-факторлы және Thomson Reuters ғылыми журналдар базасына мақала жариялауға көмектесетінін жеткізді.

ХАБАРЛАНДЫРУЛАР
05-03-2019
Құрметті студенттер мен оқытушылар!!!
12-11-2018
Халықаралық ғылыми-теориялық конференция
12-11-2018
«Жалпыхалықтық диктант»
25-10-2018
HackDay 2018 инновациялық идеялар фестивалі
10-08-2018
Тамыз айының 19-26 аралығында Алматыдағы «Almaty Arena» мен «Halyk Arena» сарайларында ТМД елдерінің тарихында тұңғыш рет футзалдан студенттер арасында Әлем Чемпионаты өтеді.
31-05-2018
2018-2019 оқу жылына магистратураға қабылдау емтихандарының кестесі